Напиши нова тема Отговори на тема  [ 37 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
forumtools   forumtools
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Парно на мареа - проблем
UNREAD_POSTПубликувано на: 15 Сеп 2009, 12:19 
Водач на МПС
Аватар

Врътката за степените на вентилатора на отоплението не работи и за това е изведена външно през някакъв ключ. Това означава, че имаш само една степен на въртене. Максималната? Или греша? - Има бавна и бърза степен на вентилатора........ Вижте снимката която колегата sok1 направи
Подобна е ситуациата и с копчето за включване компресора на климатика. Дотук добре.
Врътките за темперетурата и посоката на струята обаче са си в ред. Нали? - За врътката за температурата незнам дали работи
Каквато и темп. да зададеш, независимо от посоката, все е хладна и близка до външната. Така ли? - ДА
При загрял двигател пипаш корубата на парното и тя е топла, дори гореща, но изходящият въздух е по-студен. Правилно? - ДА

Радиаторчето трудно ще провериш, без да го свалиш.
Смесителната клапа се управлява от електрониката на климатика, на база инфо от няколко датчика. При положение, че при теб е имало ръчна интервенция, е напълно възможно да е реализиран някакъв електрически байпас на датчици или на някой от тях и в момента процесора да получава напълно невярна информация и от там да подава грешни команди.

Моя съвет е да откриеш причините за побългаряването и да възстановиш оригиналния начин на управление.

Значи вчера разглобих средната конзола и жабката на колата да видя аджеба за какво иде реч. Датчика за вътрешната температура така беше загнетен че даже вентилаторчето едвам въртеше. Почистих го и тръгна. Опитах се да сваля панела където са врътките но нещо не успях. Под жабката където е вентилатора/така предполагам/ е срязан кабел ако има значение черен на цвят и е вързан към новите кабели които стигат до копчетата на вентилатора. Малко неясно обеснявам ама и аз си нямам на идея какво е правено. Исках да видя врътката на степените на вентилатора къде е вързана но така не усях да сваля панела.
И ако може да ми кажете какво да сваля за да видя дали климата има ЕКУ.

Прикачени файлове:
S7007288.JPG [168.94 KiB]
279 пъти

Незнам как е ама и така не е.......

Изображение
Върнете се в началото
 Профил  

UNREAD_POSTПубликувано на: 16 Сеп 2009, 09:00 
Водач на МПС
Аватар

Ако приемем, че охлаждането е в ред, вероятните причини за липса на парно са горе-долу три:
1. Издухана гарнитура на глава.

Ако е така не трябва ли да губи антифириз?

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

UNREAD_POSTПубликувано на: 16 Сеп 2009, 21:17 
Водач на МПС
Аватар

Ще помага ли някой със съвет или помощ??? tequilla bc.gif bc.gif bc.gif

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

UNREAD_POSTПубликувано на: 16 Сеп 2009, 22:36 
Абсолютен маниак на ItalAuto
Аватар

Издухана гарнитура- загуба на антифриз, смесване на масло с антифриз(погледни капачката на двигателя-тази на отвора през който се налива масло дали отдоло има една смес, отлагания с цвят на боза), в казанчето дали има масленни петна, да мирише на изгорели газове(или пък маркучите да са като камък-тея към радиатора).Общо взето това са симптомите!

Върнете се в началото
 Профил  

UNREAD_POSTПубликувано на: 17 Сеп 2009, 05:45 
Глобален модератор

bogi76 написа:
...
Ако е така не трябва ли да губи антифириз?

Спокойно, това са само предположения. И ще губи антифриз, и
е надува маркучите, и ще загравя. Явно при теб не е това. Просто трябва да се види колата на място. Така е невъзможно да гадая какво е преправяно и най вече защо.
За достъп до управлението на климатика, може да се наложи сваляне на централната конзола. Не съм убеден, но си мисля, че ако извадиш пепелника би могло през процепа да се погледне.

Върнете се в началото
 Профил  

UNREAD_POSTПубликувано на: 17 Сеп 2009, 13:37 
Водач на МПС
Аватар

Сега малко уточнение - при мен са рязани кабели от вентилатора на парното който е под жабката и мога ли от някъде да си купя и колко ще струват кабелите с номер 3 на снимката. Асъщо така как да проверя дали управлението на климата номер 8 си е на место и дали работи? icon_rolleyes

Прикачени файлове:
naread.png [11.57 KiB]
224 пъти

Изображение
Върнете се в началото
 Профил  

UNREAD_POSTПубликувано на: 17 Сеп 2009, 22:15 
Аватар

bogi76 написа:
Сега малко уточнение - при мен са рязани кабели от вентилатора на парното който е под жабката и мога ли от някъде да си купя и колко ще струват кабелите с номер 3 на снимката.

Трябва да се провери по моргите или във форумите.

bogi76 написа:
Асъщо така как да проверя дали управлението на климата номер 8 си е на место и дали работи? icon_rolleyes

Rokambol написа:
За достъп до управлението на климатика, може да се наложи сваляне на централната конзола. Не съм убеден, но си мисля, че ако извадиш пепелника би могло през процепа да се погледне.

А дали работи ще се разбере като се възстанови управлението.

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

UNREAD_POSTПубликувано на: 24 Сеп 2009, 11:16 
Водач на МПС
Аватар

Здравейте отново!
По празниците отидохме до провинцията и една сутрин - О БОЖЕ - има парно!!! как е станало незная! даже вече работи и датчика за въняна температура.
Само това парно да не е за кратко...............

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

UNREAD_POSTПубликувано на: 24 Сеп 2009, 17:59 
Аватар

bogi76 написа:
Здравейте отново!
По празниците отидохме до провинцията и една сутрин - О БОЖЕ - има парно!!! как е станало незная! даже вече работи и датчика за въняна температура.

Бах м** му! icon_eek Възможно е да е най малкия дявол с твоето парно - скапани оригинални копчета и кофти букса към централата.

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

UNREAD_POSTПубликувано на: 24 Сеп 2009, 19:39 
Водач на МПС
Аватар

sok1 написа:
bogi76 написа:
Здравейте отново!

Бах м** му! icon_eek Възможно е да е най малкия дявол с твоето парно - скапани оригинални копчета и кофти букса към централата.

Май ще е нещо по "жиците" на тая количка. Днес ту има ту няма парно. af.gif

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

UNREAD_POSTПубликувано на: 25 Сеп 2009, 18:02 
Водач на МПС

dimmX написа:
Издухана гарнитура- загуба на антифриз, смесване на масло с антифриз(погледни капачката на двигателя-тази на отвора през който се налива масло дали отдоло има една смес, отлагания с цвят на боза), в казанчето дали има масленни петна, да мирише на изгорели газове(или пък маркучите да са като камък-тея към радиатора).Общо взето това са симптомите!

Здравейте,
Ползвам темата,за да не отварям друга.
Имам марея уикенд 1.9ТD100-1999 година.Купих я на 24 май тази година.Антифриза беше на долната граница и доляхме до максимума.От тогава до сега-за 4 месеца преди 3-4 дена долях около 150 мл,защото нивото беше спаднало малко под минимума.Не знам това дали е нормално,но причината да пиша е свързана с антифриза.Днес преди обед измих колата и махнах допълнителните гумени стелки да ги почистя.Под тази на шофьора видях мокро,което до сега не се беше появявало.Оказа се,че мокета от педалите надолу почти до под седалката е влажен,почти мокър.Изчистих го с парцал,но като натисна мокета все ми се мокри ръката-и течността не е вода,а леко мазна,но без миризма-явно е антифриз.Търках колкото можах и оставих да поизсъхне,но явно някъде сълзи.Отдолу в педалите не видях мокро-да подлизва и затова пиша-да локализираме проблема,щото явно само със забърсване няма да стане,а и зима иде и трудно ще съхне мокета.Навсякъде на другите места мокета е сух.С климатроник съм и цяло лято врътката за температурата беше на максимално студено и мокета не се е мокрил.Преди няколко дена го сложих на 20 градуса и в хладните дни парното проработи.Да не би да е от това-до сега да не е било пълно радиаторчето за парното и да не е имало проблем?Дайте идея и помагайте,ако някой е имал подобен проблем.Явно трябва да махна и мокета от страната на шофьора-трудно ли става и може ли да се маха само той.
С уважение!

Върнете се в началото
 Профил  

UNREAD_POSTПубликувано на: 25 Сеп 2009, 22:33 
Глобален модератор

ivannik написа:
...

Здравейте,
Ползвам темата,за да не отварям друга...

Около радиаторчето на парното остават следи от теч. Ако ти се запотяват стъклата, овлажняването по стелката продължава и антифриза намалява, няма какво да се чудиш - от него е.

Върнете се в началото
 Профил  

UNREAD_POSTПубликувано на: 26 Сеп 2009, 13:39 
Водач на МПС
Аватар

icon_cry icon_cry icon_cry Днес пак няма парно.

Забелязах обаче че когато рабопти датчика за външна температура т.е. като натисна копчето и ми покаже на дисплея температурата тогава има парно. Защо така - хлабави връзки, маса или..........?

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

UNREAD_POSTПубликувано на: 26 Сеп 2009, 23:33 
Аватар

ivannik написа:
dimmX написа:

Здравейте,
Ползвам темата,за да не отварям друга.
Имам марея уикенд 1.9ТD100-1999 година.Купих я на 24 май тази година.Антифриза беше на долната граница и доляхме до максимума.От тогава до сега-за 4 месеца преди 3-4 дена долях около 150 мл,защото нивото беше спаднало малко под минимума.Не знам това дали е нормално,но причината да пиша е свързана с антифриза.Днес преди обед измих колата и махнах допълнителните гумени стелки да ги почистя.Под тази на шофьора видях мокро,което до сега не се беше появявало.Оказа се,че мокета от педалите надолу почти до под седалката е влажен,почти мокър.Изчистих го с парцал,но като натисна мокета все ми се мокри ръката-и течността не е вода,а леко мазна,но без миризма-явно е антифриз.Търках колкото можах и оставих да поизсъхне,но явно някъде сълзи.Отдолу в педалите не видях мокро-да подлизва и затова пиша-да локализираме проблема,щото явно само със забърсване няма да стане,а и зима иде и трудно ще съхне мокета.Навсякъде на другите места мокета е сух.С климатроник съм и цяло лято врътката за температурата беше на максимално студено и мокета не се е мокрил.Преди няколко дена го сложих на 20 градуса и в хладните дни парното проработи.Да не би да е от това-до сега да не е било пълно радиаторчето за парното и да не е имало проблем?Дайте идея и помагайте,ако някой е имал подобен проблем.Явно трябва да махна и мокета от страната на шофьора-трудно ли става и може ли да се маха само той.
С уважение!

Определено радиаторчето е заминало.Махни двете кори тази в краката на водача и от другата страна (имат по две особенни щипки и една рапидка).Като ги махнеш ще видиш централата на еърбега(дано не е много късно и да е много мокра) щото може да си замине.Подсуши хубаво около нея и постави едно найлонче, върху нея и после едно парцалче да попива антифриза докато си решиш проблема...за да сиз апазиш централата здрава ay.gif .Смяната не е трудна, аз ползвах една тема със снимки и за 1 час разглобих, за 1 час извадих и сложих новия радиатор) после час и половина сглабях, разглабях.....щото остана един винт ag.gif

Върнете се в началото
 Профил  

UNREAD_POSTПубликувано на: 27 Сеп 2009, 00:22 
Глобален модератор

bogi76 написа:
icon_cry icon_cry icon_cry Днес пак няма парно.

Забелязах обаче че когато рабопти датчика за външна температура т.е. като натисна копчето и ми покаже на дисплея температурата тогава има парно. Защо така - хлабави връзки, маса или..........?

Това е възможно. Виж куплунга на централата на климатика. Голям, мисля с 16 извода.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 37 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща