Напиши нова тема Отговори на тема  [ 49 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
forumtools   forumtools
Автор Съобщение
 Заглавие: Инсталация на халогените на Brava_SX
UNREAD_POSTПубликувано на: 29 Ное 2008, 19:52 
Фен на ItalAuto
Аватар

Автомобил: Hyundai Coupe RD2 2.0 139hp.
Колеги може ли някой да ми помогне как да си свържа халогени на Бравата ми?Трябва ли да минават кабелите през релета и бушони?В наличнос са вече халогените и ми остана само да взема панела дето на него е копчето за пускане на халогените.Взех от Мареа панел обаче едната букса е по-малка от мойта, а за да работи копчето трябва да са мушнати и двете иначе и тая за фара за мъгла отзад и той не работи.Мислех да взема и да разпоя самото копче от платката от Мареата, но самата платка е по-друга пък и отзад има някакво като резистор и това е май за крушките дето осветяват самото копче.Ето и буксата дето е по-малка от мойта:

Изображение

Също така имам някаква букса от към шофьорската страна точно там дето са самите дупки за болтовете дето се захваща халогена, но не става на самият халоген!Аз си мислех, че са пуснали само за от към шофьора инсталация, но май съм се лъгал.Иначе само на единият халоген имам букса и е по-друга!Ето ги и буксите:
Букса #1 - тая дето е на предната ми броня
Букса #2 - тая дето е на самият халоген

Изображение
Изображение

На самият панел за пускане на халогените има една букса по-малка бяла и има само един жълт кабел.Малко по-надолу по инсталацията има термошлаух дето са свързани още няколко жълти кабела накуп.Значи тоя жълтият дето е сам на бялата букса и се води като захранващ и при натискане на копчето например за задните фарове за мъгла подава ток и светват.Поне така си мисля.На един приятел с Браво на тая букса са 3 кабела и си мисля, че тия двата са за халогените му обаче аз не знам дали самата кола има кабелите или ги няма и трябва ли аз да си ги пусна и да ги свържа до бутона.Все пак искам да икономисам 40-на лева за инсталация, защото на един приятел с пасат толкова му взеха.Знам, че има още един вариант със свързване със задните фарове за мъгла.При самото натискане на копчето да се пускат тези отзад светлини и самите халогени отпред, но аз искам да си е индивидуално.Дано да сте ме разбрали, защото както съм го обяснил дори и аз не мога да си разбера ag.gif

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Инсталация на халогените на Brava_SX
UNREAD_POSTПубликувано на: 30 Ное 2008, 00:46 
Абсолютен маниак на ItalAuto
Аватар

Задължително фаровете за мъгла трябва да минат през реле. Ето ти малко картинки за това как стават нещата.
Прикачени файлове:
fog.lamps.1.JPG [46.12 KiB]
1233 пъти
Прикачени файлове:
fog.lamps.2.JPG
fog.lamps.2.JPG [ 78.3 KiB | Прегледано 2932 пъти ]

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

UNREAD_POSTПубликувано на: 30 Ное 2008, 01:18 
Фен на ItalAuto
Аватар

Колега мерси много за насоката, но само като видях схемата и се отказах.Обсъждахме с колегата Владо и той сподели, че дори схема за ракета си могъл да извадиш и не се съмнявам в това ag.gif.Мисля да отида на жичкаджия.Нищичко не мога да разбера от тая схема ah.gif

Върнете се в началото
 Профил  

UNREAD_POSTПубликувано на: 02 Дек 2008, 01:16 
Фен на ItalAuto
Аватар

Колеги ето каква схема намерих във Форд форума и колегата дето я постнал дано не се сърди, че от там съм я откраднал
Изображение

Значи колегата така е нарисувал схемата, че и без на контакт да може да се пускат, защото направо е взел ток от акумулатора, а аз искам да го направя така, че когато се даде на контакт тогава да могат да се пуснат и не знам към кое да се свърже?!?!Също така искам да попитам дали има някакво значение какво реле да взема за инсталацията.Там четох, че може и реле с 4-ри крачета и с 5 крачета.Понеже колегата sok1 ми се струва, че е много на "ти" в нещата та можеш ли да ми нарисуваш някаква такава схема и към какво да свържа самите халогени.Например от къде да взема "+" и "-".Също така колко квадрата кабел да взема за да не се запали самата инсталация?!?!

Върнете се в началото
 Профил  

UNREAD_POSTПубликувано на: 02 Дек 2008, 13:33 
Аватар

Точно това е схемата. С една уговорка обаче:
единия край на бубинката на релето отива към + и то на + от габаритите. Т.е. халогените ще работят само при пуснати габарити. Така няма да има опасност да се забравят включени. Номерирал съм и изводите както са си в действителност на релето.
Прикачени файлове:
basicrelayschematic780kc5 copy.jpg [47.95 KiB]
1363 пъти

Иначе ти трябва едно реле с цокъл. Релето го има във всички магазини за ел части. 12 V, 20-25 А :
Прикачени файлове:
img2823cr3.jpg
img2823cr3.jpg [ 43.48 KiB | Прегледано 2867 пъти ]

Трябва ти и един предпазител 15А с цокъл от този вид, само че единичен:
Прикачени файлове:
almost_ready.jpg
almost_ready.jpg [ 92.02 KiB | Прегледано 2873 пъти ]

Вземаш около 2-2.5 метра кабел 2,5 кв. мм. за силовата верига (от + на акумулатора, през предпзителя, силовите контакти на релето, халогените и към маса). За веригата за управление ("-", през бутона, през бубинката на релето към "+" на габаритите) ще ти трябват може би около 4 м кабел от 0.5 до 1 кв. мм. И двата вида кабел да са медни, многожилни, със силиконова изолация.
Монтажа е елементарен (предполага се, че халогените вече са монтирани):
1. откъм страната на крачетата на релето ще видиш, че самите крачета са номерирани по следни я начин:
Прикачени файлове:
.jpg
.jpg [ 39.82 KiB | Прегледано 2871 пъти ]

87 и 30 са ти силовата верига, а 85 и 86 - управляващата.
2. Монтираш релето около акумулатора
3. Силова врига:
- свързваш краче 30 на релето с + на двата халогена (с 2.5 кв мм кабел);
- свързваш краче 87 през бушон към +овия полюс на акумулатора (с 2.5 кв мм кабел);
4. Управляваща верига:
- монтираш един бутон (подходящо по дизайн и габарити) в купето;
- свързваш краче 86 на релето с едното краче на бутона в купето (с 1 кв мм кабел);
- свързваш другото краче на бутона към маса (с 1 кв мм кабел);
- свързваш краче 85 на релето към + на габаритите (с 1 кв мм кабел);
И си готов! ay.gif Успех с монтажа!

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

UNREAD_POSTПубликувано на: 03 Дек 2008, 00:59 
Фен на ItalAuto
Аватар

Колега искренно ти благодаря за обяснението и изгубеното време да обясниш толкова подробно всичко.Ако някой път дойда на среща ще има да черпя.... worry

sok1 написа:
монтираш един бутон (подходящо по дизайн и габарити) в купето;

Колега аз днес си поръчах направо всички копчета и самата платка отзад дето е.Нали може да се свърже по принцип на оригиналното копче?Свързвам крачето 86 на релето с копчето и при натискане да светват халогените, че не искам да е друго копчето, защото все си мисля, че ще е грозно пък и вече както написах по-горе ще ми пратят платката и копчетата утре.Иначе халогените все още не са сложени на бронята.Някой ме съветват да ги сложа на тая броня и да се пробият отвори, но някак си мен ме е страх.Като я пробиват няма да съм там, че сърце няма да ми даде да гледам как режат от бронята bh.gif

Върнете се в началото
 Профил  

UNREAD_POSTПубликувано на: 03 Дек 2008, 01:55 
Аватар

Времето прекарано във форума никога не е изгубено. ay.gif Що се отнася до оригиналния вариант на бутона - ще свърши идеална работа.

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

UNREAD_POSTПубликувано на: 03 Дек 2008, 02:11 
Фен на ItalAuto
Аватар

sok1 написа:
Времето прекарано във форума никога не е изгубено. ay.gif Що се отнася до оригиналния вариант на бутона - ще свърши идеална работа.

Колега мерси много за бързият отговор.Има ли значение на самият бутон кое да е "-" и кое "+".Там фабричната букса ми е една бяла и има само един кабел на цвят жълт и мисля, че е за фаровете за мъгла отзад дето са.Как да свържа кабела дето идва от релето и дригият кабел за маса на самата букса и има ли значение къде?Спомням си, че имаше няколко "гнезда" свободни на буксата и да не взема да объркам нещо и да свържа не както трябва!

Върнете се в началото
 Профил  

UNREAD_POSTПубликувано на: 03 Дек 2008, 02:51 
Аватар

stormi написа:
sok1 написа:

Колега мерси много за бързият отговор.Има ли значение на самият бутон кое да е "-" и кое "+".Там фабричната букса ми е една бяла и има само един кабел на цвят жълт и мисля, че е за фаровете за мъгла отзад дето са.Как да свържа кабела дето идва от релето и дригият кабел за маса на самата букса и има ли значение къде?Спомням си, че имаше няколко "гнезда" свободни на буксата и да не взема да объркам нещо и да свържа не както трябва!

Честно казано не мога да ти дам в момента отговор. Трябва да се разровя или на място да се изследва с един мултицет.

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

UNREAD_POSTПубликувано на: 03 Дек 2008, 02:59 
Фен на ItalAuto
Аватар

sok1 написа:
Честно казано не мога да ти дам в момента отговор. Трябва да се разровя или на място да се изследва с един мултицет.

Колега мерси все пак за отговорите.Днес ще отида и ще взема кабелите, релето, стъпалото и ще се захвана още в Събота за работа.

Върнете се в началото
 Профил  

UNREAD_POSTПубликувано на: 03 Дек 2008, 12:57 
Фен на ItalAuto
Аватар

Колега взех някакво реле дето е отдолу с 5 крачета.Има едно краче по средата и е номерирано 87a.Също тата релето е 30А/40А!Това проблем ли е?По-късно ще има снимки на релето и на предпазителя!

Върнете се в началото
 Профил  

UNREAD_POSTПубликувано на: 03 Дек 2008, 13:46 
Аватар

stormi написа:
Колега взех някакво реле дето е отдолу с 5 крачета.Има едно краче по средата и е номерирано 87a.Също тата релето е 30А/40А!Това проблем ли е?По-късно ще има снимки на релето и на предпазителя!

Никакъв

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

UNREAD_POSTПубликувано на: 03 Дек 2008, 14:07 
Фен на ItalAuto
Аватар

Едното краче 87 е нормално затворено, а другото 87 е нормално отворено на теб ти трябва нормално отвореното то е външното.

Последна промяна NikMar на 04 Дек 2008, 12:02, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

UNREAD_POSTПубликувано на: 03 Дек 2008, 14:55 
Аватар

NikMar написа:
Едното краче 87 е нормално затворено, адругото 87 е нормално отворено на теб ти трябва нормално отвореното то е външното.

ay.gif

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

UNREAD_POSTПубликувано на: 04 Дек 2008, 01:10 
Фен на ItalAuto
Аватар

Колеги докато бях на работа един приятел с Браво и с халогени ми взе колата и проби дупките на бронята и вече халогените са поставени!Инсталацията е на лице и остава само да пристигне панела с копчетата който си поръчах, че нали мойта няма такова копче за халогените.Иначе халогените светнаха и много им се радвам.Сега само остава да сложа и там ксенон, но това след около месец пък да не кажа и малко повечко иначе не изглежда хубаво отгоре бяло, а отдолу жълто ag.gif .Колеги снимките ги направих с телефона и не са много качествени

Изображение
Изображение

Ето какво реле взех и какъв предпазител

Изображение
Изображение

Искам да благодаря най-вече на колегата sok1 за насоката и положеният труд да обясни толкова подробно за да мога да си свържа халогените.Едно голямо БЛАГОДАРЯ!!!

Мисля, че темата може да бъде "Важна" и да бъде полезна на някой!

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 49 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща